Dzień #gdyniarowerem – relacja cz.1.

Emocji i atrakcji podczas sobotniego Dnia #gdyniarowerem było wiele. Każdy, kto przyjechał rowerem mógł liczyć na bezpłatną regulację i drobne naprawy swojego jednośladu w mobilnym punkcie serwisowym Zdrowy Rower. Zaraz obok przez cały dzień można było wyczyścić rower w mobilnej myjni parowej, a kolejka chętnych do tego by ich rower lśnił nie zmniejszała się ani na chwilę.

Dla tych, którzy chcieli wyróżnić swój rower w niepowtarzalny sposób, artyści z Happy Gallery przygotowali szereg zdobień i służyli radą i pomocą przy ich wykonaniu.

Dzieci, które ukończyły 10 lat, mogły zdawać na kartę rowerową, przystępując najpierw do egzaminu teoretycznego, a następnie praktycznego na terenie specjalnie na tę okazję przygotowanego miasteczka ruchu drogowego. Chętnych nie brakowało i wydano około 100 zaświadczeń o zdaniu egzaminu.

Na nieco młodszych fanów rowerów czekało malowanie buziek i zajęcia w specjalnych warsztatach prowadzonych przez członków stowarzyszenia In gremio.

Dorośli jak i dzieci brali udział w licznych konkursach wiedzy o zasadach ruchu rowerowego, a ich wysiłek był nagradzany gadżetami rowerowymi i specjalnie przygotowanymi na tę okazję koszulkami.

Relacji ciąg dalszy już jutro!

Nie zapominajcie o używaniu #gdyniarowerem we wszystkich Waszych wpisach w mediach społecznościowych dotyczących jazdy na rowerze po naszym mieście.

Kategoria : Bez kategorii
Tagi :