Relacja Dzień #gdyniarowerem – cz. 2.

Wakacje już za nami, a na ulicach Gdyni nadal wielu rowerzystów. Tak trzymajcie!! Dzisiaj specjalnie dla Was druga część relacji z Dnia #gdyniarowerem.

Trzy razy wciągu ostatniej soboty sierpnia – Dnia #gdyniarowerem – mieszkańcy podziwiali specjalne stylizacje modowe na rower miejski przygotowane przez blogerkę Anetę Parciak, dziewczyny z Trójmiejskiego Bazaru i dwie siostry fashionistki z Gdyni – KAKU fashion&cook. Stylistki przekonywały swoimi propozycjami, że aby jeździć na rowerze nie trzeba się wyrzekać swojego stylu. Piękne rowery do pokazu mody dostarczyła trójmiejska firma Creme Cycles – partner wydarzenia – a dodatki do rowerów – Bike Belle.

O rozruch i aktywną atrakcję podczas Dnia #gdyniarowerem zadbali kolarze z gdyńskiego klubu Nexus Team, którzy pod przywództwem Sabiny Rafalskiej, przeprowadzili rozgrzewkę i trening dla licznej grupy fanów kolarstwa.
Przez cały dzień odwiedzający mieli okazję zapoznać się z urozmaicona ofertą wystawców z akcesoriami rowerowymi jak i samymi rowerami.

Uwagę przykuwały futurystyczne rowery MAD bikes Adam Zdanowicza z Białegostoku, designerskie kamizelki odblaskowe Joanny Bielenicy, jak i ręcznie robione torby i saszetki na rowerowe prosto z gdyńskiej pracowni Mana Mana. Kto nie przyjechał na rowerze, mógł go wypożyczyć w mobilnej wypożyczalni, a dla głodnych i spragnionych Trójmiejski Bazar przyszykował ekologiczne przekąski i napoje w sam raz na rowerowy piknik.

Całości rowerowego święta dopełnił IV gdyński Nocny Przejazd Rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie In gremio.

Pierwsza edycja Dnia #gdyniarowerem cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Organizatorzy mają nadzieję, że udało się im oswoić wizerunek rowerzysty miejskiego i zachęcić następnych gdynian do próby zmiany przyzwyczajeń komunikacyjnych, a w efekcie przesiadki na rower. Do zobaczenia na rowerze w Gdyni!

Pamiętajcie o kontakcie z nami na Twitter @gdyniarowerem!